İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

Anadolu Lisesi

Alsancak Anadolu Lisemiz eğitim öğretim alanında kendine düşen; eğitimli, kritik ve analitik düşünebilen, okuyan, araştıran, topluma ve çevreye karşı hassas, ülke ve toplum çıkarlarını ön planda tutan, saygılı, milli duygularına bağlı bireyler yetiştirme görevini benimsemiştir.


Okulumuzda öğrenciler 9. sınıftan itibaren yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler test teknikleri ile geliştirilir ve eksiklikleri giderilir. Dönem içinde her seviyedeki sınıflar için düzenli olarak deneme sınavları uygulanır.

Lise son sınıf öğrencilerine yönelik yoğun üniversite sınavına hazırlık amacı ile müfredat sonrası çalışmalar yapılır.


TYT/YKS sınavında öğrencilerimizin sınav kaygılarını gidermek ve hedeflerine ulaşmak için rehberlik desteği alınıp TYT/YKS sınavında başarının artması sağlanır.

Öğrencilerimizin konu eksikleri ölçme ve değerlendirme servisimiz tarafından tespit edilip öğrenci eksiklikleri etüt çalışmalarıyla giderilmektedir.

Tecrübeli, alanında uzman öğretmenlerimiz öğrencilerin akademik ve sosyal gelişiminde öğrencilerimize yol göstermektedir.

​Öğrencilerimize Üniversite gezileri tertiplenerek hedefledikleri meslekler ve okullar rehber öğretmenlerimiz eşliğinde tanıtılmaktadır.