İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

CAMBRIDGE

 CAMBRIDGE SINAVLARI


      İngiltere’nin dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Cambridge English Sınavları, İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır.


      Bu sınav sistemi etkin öğretim ve öğrenim alanındaki araştırmalara dayanmaktadır. Her yaş ve yetenekteki kişileri İngilizce öğrenmeleri ve becerilerini gerçek yaşamda kullanmak üzere geliştirmeleri için motive eder. Her sınav Avrupa Ortak Dil Kriterlerinin (Common European Framework of Reference) bir seviyesine odaklanarak öğrencilerin konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerini adım adım geliştirmelerine yardımcı olur.


      Bu yeterlikler çocuklara ve gençlere öz güven kazanma ve İngilizce dil becerilerini geliştirmelerinde adım adım yardımcı olacak temel ve öğrenme çerçevesini sunar.Sınavlar gerçek yaşam durumlarına dayalı olup öğrencilerin sınıf dışında iletişim kurmak ve gelişmek için ihtiyaç duydukları becerileri besleyici niteliktedir.


 Cambridge English Yeterlikleri dünya çapında binlerce kurum tarafından kabul edilen ve güvenilen mükemmellik göstergesidir. Böylelikle,bir Cambridge Sertifikasına sahip olan öğrenci yurt içi ve yurtdışında heyecan verici yüksek öğrenim ve iş olanaklarının kapılarını aralamış olur.
EGE ALSANCAK KOLEJİ & CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH


   Ege Alsancak Koleji olarak Eğitim-Öğretime başladığımız 2017 yılından beri Cambridge Assessment English  bünyesinde Bayraklı bölgesinde hizmet veren resmi bir sınav hazırlık merkeziyiz. Bu akreditasyon sayesinde kendi öğrencilerimiz ve bölgemizde bulunan diğer okullardaki öğrenciler farklı bir merkeze gitmeden, okulumuzda bu sınavlara girebilmektedirler.


    Her akademik yılsonunda Cambridge resmi sınav denetçileri okulumuza gelir ve farklı seviyelerdeki sınavları uygular. Ayrıca okulumuz, sınavlara giren tüm öğrencilerimize sınav başvurusu, sınav hazırlığı ve Cambridge Sertifika teslimi olmak üzere sürecin tamamında destek olur.


CAMBRIDGE SINAV SEVİYELERİ


  Avrupa ortak Dil kriterlerinin( CEFR) belirlediği 6 dil seviyesi bulunmaktadır. Bu seviyeler başlangıçtan üst düzeye A1-A2-B1-B2-C1-C2 şeklinde sıralanır.


 Öğrencilerimiz ilkokul yıllarından başlayarak  Cambridge Starters,Movers, Flyers, KET, PET, FCE, CAE, CPE ve IELTS sınavlarıyla İngilizce seviyelerini dünya standartlarında sertifikalandırır.


  Her öğrencimiz İngilizce öğretmenlerinin ölçüm ve yönlendirmelerine göre seviyesine uygun bir sınava hazırlanır. Bu hazırlık sürecindeki dersler sadece sınav odaklı olup düzenli deneme sınavlarıyla desteklenir.