İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

Neden Alsancak Koleji

     Alsancak Koleji’nin kuruluş amacı Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine ve Atatürk İlkelerine bağlı ,mesleki deneyimi yüksek kaliteli eğitim kadrosuyla, çağdaş eğitim-öğretim ortamı içinde yeni nesiller yetiştirmektir. 


     Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, Ana sınıflarından başlayarak lise çağlarına kadar uzanan süreçte milli ve manevi değerlerine bağlı, dünya kültürlerini iyi tanıyan, insanları, doğayı ve hayvanları seven, pozitif bilimlerde söz sahibi, iki yabancı dil konuşabilen, sanat ve sporla ilgilenen, öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan ve her bulunduğu ortam içinde saygın gerçek bir dünya vatandaşı olma özelliğini ön plana çıkaran bir anlayışla eğitim görmelerini amaçlamaktayız. 


     Alsancak Koleji olarak gelecek nesillere yön verirken bu onurlu misyonu değerli velilerimizle birlikte yerine getirmenin arzusu içinde bulunuyoruz. En verimli eğitim-öğretim ortamının Öğrenci-Veli-Okul üçgenindeki uyumun sonucunda ortaya çıkması olgusundan yola çıkarak bütüncül bir eğitim anlayışı sunuyoruz. 


      Tüm birimlerimizle çağın teknolojik gereksinimlerini ve çağdaş eğitim anlayışlarını sentezleyerek Alsancak Koleji Mezunlarının gerek ülkemizde gerekse yurt dışında istedikleri üniversitelerde eğitim görecek donanıma ulaşmalarını hedefliyoruz.