İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

Ortaokul

ORTAOKUL

Alsancak Kolejinde öğrencilerimiz düşünen, üreten, özgüvenleri yüksek öğrenciler olarak yetiştirilirler. Her birey sosyal, sportif ve sanatsal anlamda yeteneği ölçüsünde çaba gösterir. Sanatın herhangi bir alanına ilgi duyan, bir spor dalı ile uğraşan, özgüveni yüksek, akademik anlamda da kapasitesinin en üst düzeyine çıkabilen bireyler yetiştirmek temel amacımızdır.


Akademik çalışmalarımızın temelinde birey vardır. Tam öğrenme sistemine dayalı olarak, deneme sınavları sonucuna göre bireyin eksik olduğu noktalar tespit edilir ve çalışmalar bu doğrultuda yürütülür. Öğrencilerimizin devamsızlıklarından dolayı veya herhangi bir nedenle ortaya çıkan konu eksiklerinde sınıf veya ders öğretmenlerinin önerisiyle birebir çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda hedef, öğrencimizin konu eksiklerinin giderilmesi ve en kısa zamanda sınıf seviyesine ulaştırılmasıdır.


Etüt saatlerinde ve hafta sonu yapılan ek çalışma ve test çözümleri öğrencilerimize hem eksik konularını belirlemede hem de test çözüm tekniğini öğrenmede destek olunur. Etüt derslerimize okulumuz öğretmenleri girmektedir. Öğrencilerimize uygulanan deneme sınavları sonucunda yapılan yanlışlar tek tek incelenir ve öğrenci eksiklikleri giderilir. Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında öğrencilerimize olimpiyat çalışmaları yapılmakta ve öğrencilerimiz girdikleri sınavlarla kendilerini kanıtlamaktadırlar. 8. sınıflarda TEOG hazırlığı çerçevesinde yoğun çalışmalar yapılmaktadır.


Sınava yönelik çalışmalar beraberinde her hafta deneme sınavları uyguluyoruz. Bu sınav sonuçları analiz edilerek eksik konular tamamlanır.


​Etüt programlarımız TEOG önceliklerine göre şekillenir. Sınav öncesinde öğrencilerimize özel kamp programları uygulanır. Alsancak Koleji Eğitim-Öğretim ortamında öğrencilerimiz sadece akademik yönden değil, sosyal olarak da donanım sahibi bireyler olarak yetişir. Bu çerçevede sosyal kulüpler eşliğinde birçok farklı dalda öğrencilerimiz hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulurlar.