İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

PROJELERİMİZ

ERASMUS + Projesi


  Avrupa Birliği Erasmus Plus Projeleri, Avrupa ülkelerinden ortak okullarla birlikte yürütülen, öğrenci ve öğretmen hareketliliği içeren ve sosyal konulara yer verilen projelerdir. Proje kapsamında okulumuz öğrencileri Avrupalı arkadaşlar edinirler ve çok kültürlü bir ortamda çalışma fırsatı yakalarlar. Öğrenci değişim programları bu proje kapsamındadır.


E-Twinning Projesi


Avrupa Birliği projelerinden olan e-twinning projeleri, öğrencilerin Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde bulunan bir okuldan kardeş bir sınıf seçilerek birlikte yürüttükleri sınıf içi projelerdir. Öğrenciler sınıf içinden teknoloji kullanılarak yabancı öğrencilerle skype ile iletişime geçerler. Resim, müzik, hikaye ve daha bir çok konuda ortak çalışmalar yürütülür.Destination Imagination

Kısa adıyla DI, 

Birleşmiş Milletlerin bir simülasyonu olarak uygulanan programda dünya uluslarından öğrenciler global meseleleri farklı pencerelerden işlerler. Her öğrenci farklı bir ülkenin delegesi olarak katıldığı konferanslara kültürel zenginlik katar.Öğrenciler İngilizce olarak yaptıkları tartışmalarla dünya uluslarının gündemlerine empati yapma fırsatı bulurlar ve kalıcı dostluklar kurarlar. MUN Konferansları ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde gerçekleşmektedir. Okulumuzda bir MUN kulübü bulunmaktadır.


World Scholar’s Cup 


Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir eğitim, paylaşım ve çok kültürlü performans sergileme organizasyonudur. Başta Amerika olmak üzere, İrlanda, İngiltere,Singapur, Malezya ve ülkemizde düzenlenen turnuvalarda öğrencilerimiz diğer okul öğrencileri ile birlikte İngilizce olarak yazılı, görsel  ve sanatsal performanslar sergilerler. Her yıl teması değişen World Scholar’s Cup organizasyonu genellikle insan temalı konulara ağırlık verir. Ülkemizdeki turnuvalarda dereceye giren öğrenciler okulumuzu ve Türkiye’yi yurt dışında temsil etme hakkı elde eder.