İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

Rehberlik

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Okul bünyesindeki Rehberlik Uzmanlarımız ve okulumuza davet ettiğimiz Psikolog ve uzmanlar, sürekli gelişim imkanı yaratıyoruz. Öğretmenlerimizin çocuk psikolojisi, sağlığı ve doğru davranış yöntemleri konusunda uzmanlaşmalarına yardımcı oluyor, gerekli seminer, kurslar düzenliyoruz.

 

Ege Alsancak Koleji’nde Rehberlik Hizmetleri, öğrencilerimizin hepsinin farklı bireyler olduğunu bilerek, gerekli desteği sağlar. Akademik takvimimizde yer alan genel çalışmalarımızdan başka, öğrencimize özel danışmanlık ve rehberlik hizmeti de vermekteyiz.

 

Çocukluktan gençliğe adım, çocuklarımızın ortaokul döneminde yaşanmaktadır. Öğrencilik serüvenleri devam ederken, bir yandan psikolojik ve duygusal değişimler önceki yıllara göre daha yoğun kendini gösterir. Bu nedenle, Orta Okullarımızda rehberlik faaliyetleri, öğrencilerimizin ön ergenlik dönemi ile başlayıp ergenlik dönemi özellikleriyle liseye geçtikleri dönemin koşullarına uygun olarak düzenlenmiştir.

 

Çağımızın modern eğitim anlayışı, Gelişimsel Rehberliğini gerekli kılmaktadır. Öğrencilerin sadece zihinsel gelişimine yönelik olmayıp, onların fiziksel, sosyal, duygusal gelişimini de hedeflemektedir. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi olarak öğrencilerin bu dönemlerde yetenek ve becerilerini geliştirerek büyümelerini, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak çalışmaların esasını oluşturmaktadır.