İzmir Bayraklı Özel Okul | Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi

Bizi arayın : 0 505 615 53 01

Bize e-posta : info@egealsancak.com.tr

Yabancı Diller

Dil Eğitimimiz


     Ege Alsancak Koleji Yabancı Diller Bölümü olarak ana hedefimiz; öğrencilerimize kendilerini, ülkemizde ve dünyanın her yerinde yazılı, sözlü ve sosyal olarak en iyi şekilde ifade edebilecekleri nitelikte İngilizce ve Fransızca dil eğitimi vermektir.


        Okulumuzda yabancı dil eğitimi modern teknoloji ve en güncel materyaller kullanılarak, alanında uzman yerli ve yabancı öğretmenler eşliğinde sunulmaktadır.


      Ege Alsancak Koleji İngilizce programımızın amacı öğrencilerimizi, küresel gelişmeleri takip eden, İngilizceyi anadil seviyesinde kullanan, uluslararası sınav ve projelerde söz sahibi olan, izleyici kitleleri karşısında başarılı ve etkileyici konuşmalar yapabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Bu çerçevede İngilizce öğretmenlerimiz sınıf ortamında ve Kampüsümüzün her yerinde öğrencilerle sadece İngilizce iletişim kurmaktadırlar. Bu sayede öğrencilerimiz İngilizceyi günlük hayatın akışı içinde ders saatleri dışında da pratik etmektedirler.


   Ege Alsancak Kolej’inde yoğun İngilizce eğitimi anasınıfından başlayarak lise sınıflarına kadar devam etmektedir. 5.sınıflarımızda yoğun hazırlık İngilizce programı uygulanır. Eğitim-Öğretim yılı başında öğrencilerimize uygulanan seviye tespit sınavları sonucunda oluşan kur sınıflarında öğrencilerimiz dil yeterlilikleri ve gereksinimlerine göre gruplandırılır ve bir yıl boyunca özel programlar ile seviyelerini yükseltirler. Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri referansıyla hazırladığımız programda Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma becerileri üzerinde durulmaktadır.


   İkinci yabancı dil olan Fransızca eğitimi ana sınıfından başlayarak kültür olarak işlenir. Böylelikle çocuklar küçük yaşlardan itibaren İngilizce’nin yanı sıra ikinci bir yabancı dil’in kültürünü de  tanımanın ayrıcalığını yaşarlar. İlk Okul , Orta Okul ve Lise sınıflarında ikinci yabancı dil olarak Fransızca, dünya standartlarında verilmektedir.ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ


  Sınıflarımızda bulunan akıllı tahtalar ve yayınların I-tool içerikleriyle öğrencilerimize modern bir ortamda İngilizce öğrenme fırsatı sunuyoruz. Çağımızda görseller ve internet üzerinden kazanım elde etmenin öneminden yola çıkarak ders konularını tüm dünyanın ortak gündemlerini kapsayacak şekilde planlıyoruz.


Bölüm Uygulamalarımız


Portfolyo Sunumları


Her öğrencimiz kendi seçtiği özgün bir konu üzerine hazırladığı İngilizce sunumunu sınıf ortamında paylaşmaktadır. Tüm öğrenciler her iki akademik dönem için toplam 2 adet portfolyo hazırlar. Topluluk önünde konuşmayı ve özgüven kazanmayı pekiştiren bu sunumlar öğrenciler tarafından keyifle hazırlanmakatadır.


İngilizce Münazara


Münazara etkinliği yabancı dilde bir konunun karşıt görüşler tarafından ele alındığı ve öğrencilerin kendilerini ifade etme, fikir bildirme ve ikna etme gibi becerilerini İngilizce üzerinden geliştirdikleri çok verimli ve eğlenceli etkinliklerdir. Üç kişiden oluşan iki farklı grup karşılıklı bir konuyu tartışırlar ve jürinin kararı sonucu bir grup kazanan ilan edilir.


Quiz Show


Quiz Show yarışmaları öğrencilerin güncel bilgilerini ve genel kültürlerini kullanarak eğlenceli bir şekilde kaynaştıkları etkinliklerdir. Özellikle farklı sınıflardan öğrenciler aynı grup içinde eşleştirme yapılarak tüm öğrencilerin okulda birbirleriyle iletişim kurması sağlanmaktadır. Quiz Show etkinliklerinde öğrenciler ayrıca sanatsal yeteneklerini de sergileme fırsatı bulurlar.Fransızca Uygulamalarımız


Frankofon Günü

Fransız Mutfağı

Barınak Projesi

Paylaşmak Güzeldir Sosyal Sorumluluk Projesi

Galette Des Rois (Krallar Turtası)


Sosyal Kulüpler

Drama Kulübü


Öğrencilerimiz bu kulüpte sene başından itibaren yabancı dilde edebi eserleri inceler ve kültürel farkındalık kazanırlar.Yıl sonu gösterileri için hazırlık yaparak sanatsal açıdan kendilerini geliştirirler.


Oyun Kulübü


Tabu, Scrabble ve daha bir çok kutu ve zeka oyununu İngilizce olarak oynayarak yabancı dilin geliştirildiği bir kulüptür. Dönem sonlarında kulüp öğrencileri tarafından turnuvalar düzenlenmektedir.


Medya Kulübü


Çağımızda tüm dünyanın medya iletişim araçlarında İngilizce’nin sıkça kullanılmasından yola çıkılarak oluşturulan bu kulüpte öğrenciler internet, gazete ,radyo ve televizyon yayınlarını takip ederek okulda medyanın İngilizce öğrenme açısından doğru kullanılması için öncülük yaparlar. Okul web sitemizde Medya Kulübü linkinden bu çalışmalar takip edilebilir.


College Night


Bir yabancı dili geliştirmenin en iyi yolu o dilde müzik, sinema, ve drama çalışmalarını incelemek ve bu tür sanatsal faaliyetlerde bulunmaktır. Kolej Geceleri, akademik yıl sonunda bütün bir yıl yapılan yabancı dil çalışmalarının sonucu olarak, öğrencilerin birbirinden keyifli sanatsal gösterilerini velilerimize sergiledikleri gecedir.